
Juni 2021: crowdlending krabbelt heel langzaam op
Het rendement van mijn crowdlending investeringen kreeg vorig jaar flink wat klappen te verwerken door o.a. Envestio en Kuetzal. Sinds die tijd is mijn crowdlending rendement langzaam weer gestegen en zit nu op 4%. Niet te vergelijken met de 12% die het daarvoor was, maar gelukkig wel positief.
Er wordt vaak gezegd dat leningen in West Europa minder lucratief zijn om in te investeren door de stabielere economieën en bijbehorende lagere rentes. Lender & Spender is bijvoorbeeld een Nederlands platform dat consumentenleningen verstrekt met lage rentes en investeerders wordt dus ook een lagere rente beloofd. Maar mijn algemene crowdlending rendement en (als specifiek voorbeeld) mijn rendement bij Lender & Spender liggen allebei rond de 4%. Dit toont aan dat de rentes in het oosten wel een stuk hoger zijn, maar de bijbehorende risico’s zijn misschien nog wel hoger. Als ik alleen naar de platformen in West Europa kijk dan is mijn gemiddelde rendement zelfs 6,6%.
Ik krijg regelmatig de vraag of ik ook cryptomunten als investering ga toevoegen aan mijn blog. Daar twijfel ik over. Aan de ene kant denk ik wel dat de grotere munten zoals Bitcoin en Ethereum blijvers zijn, met als grote voordeel dat de voorraad eindig is en er dus geen inflatie optreedt. Normaal geld zoals euro’s en dollars kunnen naar believen ‘bijgedrukt’ worden en verliezen dus hun waarde over de tijd. En aan de andere kant blijft het misschien wel een hele risicovolle categorie. Er zijn honderden verschillende munten en er komen regelmatig nieuwe bij, en ongetwijfeld zijn velen daarvan gedoemd te mislukken. Alleen weet je natuurlijk niet van tevoren welke dat (niet) zullen zijn…
Ik heb een paar cryptomunten om mee te ‘spelen’ maar niet dusdanig om aan mijn blog toe te voegen. Wel kreeg ik laatst een tip over een nieuwe munt die je gratis kan mijnen, op je telefoon: Pi. Op heel veel sites lees je de vraag of dit een scam is of niet, maar zo’n beetje overal lees je dat er niet heel veel risico aan zit. Je hoeft niet veel gegevens te delen (je naam), het is ook geen aanslag op je telefoon, het lijkt dus een gevalletje ‘baat het niet dan schaadt het niet’.. Je moet om te minen alleen elke dag even in de app op een knopje klikken, en heel soms krijg je dan even een reclame te zien. Zo proberen ze de munt populair(der) te maken.
Het lijkt dus een aardige kans om (gratis) in aanraking te komen met crypto’s, al kan je de gemijnde munten nu nog niet verzilveren. De toekomst zal het leren, misschien levert het niets op en misschien worden ze ooit wat waard. Tot ik het zat ben hou ik het nog wel vol om af en toe op een knopje te tikken. Heb je twijfels doe er dan vooral niet aan mee, of google naar meer informatie hierover. Wil je het wel eens proberen? Je kan alleen uitgenodigd worden, volg deze link https://minepi.com/ferryblog en gebruik mijn gebruikersnaam (ferryblog) dan als je uitnodigingscode.
Portfolio overzicht juni 2021
Afgelopen maand is mijn totale portefeuille met € 4.615,39 in waarde gestegen. Mijn gemiddelde rendement over alle platformen is nu 13,6%. In de tabel hieronder zie je de details per categorie. Te zien is dat deze stijging weer vooral aan de beurs ligt.
Categorie | Winst | XIRR | Waarde | Gestort |
---|---|---|---|---|
Crowdlending (west) | € 44,28 | 6,6% | € 8.833 | € -111 |
Crowdlending (oost) | € 289,11 | 3,6% | € 60.831 | € -1.010 |
Crowdfunding | € -7,24 | 6,3% | € 40.163 | € 0 |
Beurs | € 4.289,24 | 67,3% | € 68.598 | € 0 |
Portefeuille | € 4.615,39 | 13,6% | € 178.425 | € -1.121 |
Passief inkomen per maand
De hevige pieken en dalen op de beurs zorgen er voor dat ik geen goed beeld heb bij het passief inkomen dat mijn investeringen kunnen opleveren als ik stop met werken. Daarom hanteer ik nu het 6-maands voortschrijdend gemiddelde van mijn inkomsten.
Je kan mijn definitie van passief inkomen vinden op mijn portefeuille pagina.
Activiteiten
Om te laten zien hoe weinig tijd je kwijt bent bij het investeren via crowdfunding en crowdlending, laat ik hier zien wat ik deze maand precies gedaan heb:
Platform | Datum | Activiteit |
---|---|---|
![]() | 2 juni | Opgenomen: € 260 |
![]() | 20 juni | Bijgestort: € 100 |
![]() | 22 juni | € 300 geïnvesteerd in 589669 - Magdalenenstraße 3, Deutschland (8%) |
![]() | 24 juni | iShares AEX UCITS ETF verkocht (4@73,05) |
![]() | 24 juni | WisdomTree Physical Silver ETF gekocht (24@20,32) |
![]() | 28 juni | Opgenomen: € 750 |
![]() | 1 juli | € 200 geïnvesteerd in Ático Mercado Central (9.4%) |
![]() | 1 juli | € 108 geïnvesteerd in Eberswalde rental project - unit 1. (12.5%) |
![]() | 1 juli | € 110 geïnvesteerd in Kadrioru Plaza - unit 2. (12.5%) |
Natuurlijk heb ik ook wel tussendoor gekeken hoe het liep, maar dit was puur voor de fun en niet nodig om deze rendementen te halen.
Crowdlending
Categorie | Winst | XIRR | Waarde | Gestort |
---|---|---|---|---|
Crowdlending (west) | € 44,28 | 6,6% | € 8.833 | € -111 |
Crowdlending (oost) | € 289,11 | 3,6% | € 60.831 | € -1.010 |
Crowdlending | € 333,39 | 4,0% | € 69.664 | € -1.121 |
Crowdlending (west)
Platform | Winst | XIRR | Waarde | Info |
---|---|---|---|---|
![]() | € 20,94 | 6,8% | € 3.099 | ![]() |
![]() | € 9,68 | 8,7% | € 1.296 | ![]() |
![]() | € 9,83 | 3,8% | € 3.434 | ![]() |
![]() | € 3,83 | 1,3% | € 1.005 | ![]() |
€ 44,28 | 6,6% | € 8.833 |
Flender
Afgelopen maand kreeg ik twee keer bericht van Flender dat er een lening helemaal was afgelost. De auto-invest doet hier prima zijn werk, dus ik heb hier eigenlijk geen omkijken naar. Het is bijna allemaal weer geïnvesteerd.
Ik heb mijn auto-invest instellingen iets aangepast, en de ‘C’ ratings uitgesloten. Bij de categorie ‘6-12 maanden’ en ’13-24′ maanden wordt er nu alleen nog geinvesteerd in leningen met een A+, A, B+ of B rating. Langere looptijden had ik al uitgezet. Flender heeft geen buyback garanties maar de verliezen zijn hier heel erg laag, toch speel ik liever wat meer op safe en ga voor de ‘veiligere’ leningen.
Bij Flender heb ik afgelopen maand € 20,94 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 6,8%.
Funding Circle NL
Bij Funding Circle NL heb ik afgelopen maand € 9,68 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 8,7%.
Lender & Spender
Lender & Spender blijft rustig en stabiel lopen. Iets minder dan 1% van de leningen waarin geïnvesteerd is loopt achter met betalingen. Het rendement ligt tegen de 4% en dat klinkt misschien niet zo hoog, maar hier in Nederland investeren voelt een stuk veiliger dan in een Oost-Europees platform. En het verschil met spaarrekeningen is natuurlijk ook steeds groter nu banken steeds vaker een negatieve rente gaan rekenen. En bovendien zijn er verrassend veel platformen die een even hoog of zelfs lager rendement opleveren.
Bij Lender & Spender heb ik afgelopen maand € 9,83 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 3,8%.
Max Crowdfund
Bij Max Crowdfund heb ik de eerste rentebetaling ontvangen voor de lening “571397 – Commercial to Residential 10-Bed HMO Opportunity”. Geen schokkend bedrag, € 1.13, maar alle beetjes helpen natuurlijk.
Ik heb 300 euro in een nieuwe lening geïnvesteerd, ditmaal gaat het om een project in Duitsland. Hopelijk komt er snel nog een nieuw project, dan kan ik daar de resterende 200 euro in investeren en kan mijn hele inleg renderen.
Bij Max Crowdfund heb ik afgelopen maand € 3,83 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 1,3%.
Crowdlending (oost)
Platform | Winst | XIRR | Waarde | Info |
---|---|---|---|---|
![]() | € 19,29 | 6,8% | € 3.488 | ![]() |
![]() | € 2,40 | 4,4% | € 1.783 | ![]() |
![]() | € 5,83 | 11,0% | € 4.329 | ![]() |
![]() | € 6,81 | 10,0% | € 3.195 | ![]() |
![]() | € 11,34 | 16,8% | € 4.417 | ![]() |
![]() | € 0,00 | -100,0% | € 0 | ![]() |
![]() | € 21,95 | 10,1% | € 3.303 | ![]() |
![]() | € 19,41 | 4,3% | € 2.136 | ![]() |
![]() | € 7,65 | 12,7% | € 3.528 | ![]() |
![]() | € 0,00 | 7,6% | € 8.568 | ![]() |
![]() | € 0,00 | 8,4% | € 6.533 | ![]() |
![]() | € 0,00 | -100,0% | € 0 | ![]() |
![]() | € 92,15 | 10,1% | € 6.577 | ![]() |
![]() | € 44,51 | 11,3% | € 5.085 | ![]() |
![]() | € 40,31 | 4,5% | € 458 | ![]() |
![]() | € 7,32 | 2,6% | € 1.034 | ![]() |
![]() | € 10,10 | 2,1% | € 2.569 | ![]() |
![]() | € 9,06 | 10,6% | € 1.120 | ![]() |
![]() | € 15,21 | 5,6% | € 2.711 | ![]() |
![]() | € 25,97 | 12,9% | € 1.259 | ![]() |
![]() | € 1,45 | 16,6% | € 891 | ![]() |
![]() | € 19,81 | 9,7% | € 2.012 | ![]() |
![]() | € 20,68 | 11,8% | € 2.413 | ![]() |
€ 289,11 | 3,6% | € 60.831 |
Bondora
Vorige maand heeft Bondora de resultaten over 2020 bekend gemaakt, en dat lijken geen verkeerde cijfers:
De omzet is met 5% gestegen naar ruim 21 miljoen euro, en de netto winst van 3,4 miljoen komt neer op een marge van 16%. Ook zijn er ruim 44 duizend investeerders bijgekomen.
Dit lijkt dus heel goed nieuws voor investeerders. Het netto rendement van investeerders was de laatste tijd langzaam aan het dalen, maar het bedrijf zelf staat er dus blijkbaar goed voor. En dat is natuurlijk een van de belangrijkste dingen, je wilt dat een platform waar je je geld stalt/investeert ook stabiel is en niet zomaar kan omvallen.
Bondora is een van de zeldzame P2P investeringsplatformen waar je geinvesteerde geld niet geblokkeerd staat, en waar je het op elk moment kan opnemen. Tenminste, alleen als je daar voor de Go&Grow optie gaat. Dat heeft natuurlijk alleen waarde als het bedrijf sterk staat en niet zomaar kan omvallen, maar dat lijkt voorlopig dus wel goed te zitten.
Bij Bondora heb ik afgelopen maand € 19,29 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 6,8%.
Brickstarter
Bij Brickstarter heb ik nog ruim 300 euro niet geïnvesteerd, en het San Telmo II project in Cadiz, Spain is voor 72% volgefinancierd. Maar omdat ik hier al 250 euro in heb geïnvesteerd wacht ik nog even, omdat ik voor voldoende spreiding wil zorgen. Het is wel interessant genoeg dat EvoEstate dit project heeft uitgekozen als ‘skin in the game’ project: dat betekent dat de eigenaren van EvoEstate er dusdanig achterstaan dat ze er privégelden in investeren.
Terwijl ik dit schrijf zie ik een email die een nieuw project aankondigt: “Ático Mercado Central” in Alicante. Met direct daar achteraan een email van EvoEstate die dit ook een ‘skin in the game’ project verklaart. Ik heb er 200 euro in geïnvesteerd, zodat ik nog wat over heb voor een volgend project. Op die manier zorg ik voor wat meer spreiding: ik heb nu in 4 projecten geïnvesteerd en dat wil ik graag wat hoger hebben.
Bij Brickstarter heb ik afgelopen maand € 2,40 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 4,4%.
Bulkestate
Bij Bulkestate heb ik de instellingen van mijn auto-invest aangepast. Het maximum stond op 500 euro per project, dit heb ik verlaagd naar 250 euro. De auto-invest had 340 euro aan aflossing in een enkel project geïnvesteerd, en dat zie ik toch graag wat meer gespreid. Er zijn toch redelijk wat projecten die behoorlijk te laat aflossen, en dan heb ik liever geen grote bedragen in een enkel project.
De auto-invest instellingen zijn hier wel heel beperkt, je kan alleen een maximum bedrag, minimum rendement en maximale looptijd instellen.
Bij Bulkestate heb ik afgelopen maand € 5,83 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 11,0%.
Crowdestate
Bij Crowdestate heb ik afgelopen maand € 6,81 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 10,0%.
Crowdestor
Bij Crowdestor heb ik een aflossing ontvangen voor het Timberland project van 136 euro. De rest wordt in juli verwacht.
Het is te hopen dat andere projecten ook gaan terugbetalen, maar Kabuki Restaurant is bijvoorbeeld in zo’n zwaar weer terechtgekomen dat Crowdestor de overeenkomst heeft opgezegd en het geld probeert terug te halen. Ik vrees echter dat die kans dan niet heel groot is.
Elke keer als er weer een aardig bedrag vrijgekomen is neem ik het op. Ik wil de waarde van al mijn platformen onder de 5000 euro houden of brengen, maar voor platformen die ik een wat groter risico toedicht heb ik mijn limiet op 2500 euro gelegd.
Bij Crowdestor heb ik afgelopen maand € 11,34 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 16,8%.
EstateGuru
Bij EstateGuru heb ik afgelopen maand € 21,95 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 10,1%.
EvoEstate
Bij EvoEstate is voor het eerst een van mijn leningen volledig terugbetaald. De looptijd was 16 maanden ipv de verwachte 14, maar het uiteindelijke rendement van 9,43% is natuurlijk wel lekker.
Afgelopen maand zijn er 11 nieuwe projecten toegevoegd, en het mooie aan EvoEstate is dat dit platform de projecten niet zelf financiert maar voor jou investeert via andere crowdlending platformen. Momenteel zijn er 16 platformen aangesloten, en die zijn dus ‘benaderbaar’ via 1 EvoEstate account. Zelf investeer ik liever direct in allerlei platformen, maar andere investeerders kiezen misschien liever hier voor. Brickstarter, Reinvest24 en Max Crowdfund zijn platformen waarin ik zelf investeer maar die ook zijn aangesloten bij EvoEstate. Deze platformen heb ik uitgeschakeld in mijn EvoEstate auto-invest, zodat ik daar alleen investeer in platformen waar ik niet direct zelf investeer.
Bij EvoEstate heb ik afgelopen maand € 19,41 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 4,3%.
Fast Invest
Fast Invest heeft nog steeds niet mijn aangevraagde uitbetaling van 7 januari uitgevoerd. Desgevraagd geven ze aan dat ze nu de aanvragen van november-december aan het uitvoeren zijn, dus dat ze steeds dichter bij mijn aanvraag komen. Ik ben benieuwd hoe lang het nog gaat duren, erg vrolijk wordt ik nog niet van het nieuws.
Bij Fast Invest heb ik afgelopen maand € 7,65 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 12,7%.
Grupeer
De website van Grupeer blijft actief, maar verder gebeurt er niets en investeerders kunnen nog steeds niet bij hun geld. Niet eens in de buurt komen als investeerder dus.
Bij Grupeer is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 7,6%.
Iuvo
Iuvo stuurt tegenwoordig regelmatig de gecontroleerde jaarcijfers van de aangesloten kredietverstrekkers, wat natuurlijk top is qua transparantie. Er zijn niet zoveel platformen die dit doen.
Minder is dat de auto-invest hier niet goed diversifieert over de kredietverstrekkers heen. Je kan wel een maximum bedrag per lening instellen, maar geen maximum bedrag of percentage per kredietverstrekker. Ik vermoed dat hierdoor praktisch mijn hele portefeuille in leningen van KBC terecht is gekomen. Die kredietverstrekker is in de problemen gekomen, Iuvo is actief bezig om het geld van de investeerders te redden maar het is onzeker in welke mate dit gaat lukken.
Bij Iuvo is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 8,4%.
Mintos
Spreiden van je investeringen is belangrijk, en Mintos stuurt regelmatig een update over de spreiding van je portefeuille:
Spreiding zelf is natuurlijk belangrijk, maar inzicht in de spreiding is dan natuurlijk cruciaal. Mintos heeft dat duidelijk prima voor elkaar, want in de mail geven ze ook aan hoe ze de spreiding berekenen en hoe je portefeuille er voor staat:
Mintos is het grootste P2P platform in Europa, en ze blijven dus ook aan de weg timmeren om de grootste te blijven. Chapeau.
Bij Mintos heb ik afgelopen maand € 92,15 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 10,1%.
NEO Finance
Bij NEO Finance is mijn rendement nu langzaam boven de 2% geklommen. Dit komt door de kosten voor het Provision Fund, via de optie kan je er namelijk voor kiezen om risico’s vooraf af te kopen. Hierdoor is het platform minder geschikt om alleen op korte termijn te investeren, maar op de langere termijn geeft het wel een veel veiliger gevoel. Ook omdat dit platform als een van de weinigen een echte Electronic Money Institute vergunning heeft.
Bij NEO Finance heb ik afgelopen maand € 10,10 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 2,1%.
PeerBerry
PeerBerry loopt als een zonnetje, ik heb er geen omkijken naar en het rendement is super. Niet onrealistisch hoog, en de meeste aangesloten kredietverstrekkers zijn onderdeel van een groep waarbij ze niet alleen zelf buyback garantie bieden, maar ook voor elkaar garant staan.
Bij PeerBerry heb ik afgelopen maand € 9,06 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 10,6%.
Reinvest24
Bij Reinvest24 zijn er nu 4 open projecten om in te investeren, en ik heb mijn vrije geld in twee daarvan geinvesteerd. Mijn geld zit nu in 11 projecten, dus behoorlijk gespreid.
Per investering betaal je vooraf 1% aan kosten, maar zelfs met die kosten is mijn rendement nu opgeklommen tot boven de 5 procent. Die kosten zijn dus al lang terugverdiend en ik verwacht dat het rendement nog wel even blijft oplopen.
Bij Reinvest24 heb ik afgelopen maand € 15,21 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 5,6%.
Robocash
Robocash publiceert regelmatig financiele cijfers en die geven aan dat zelfs in deze tijd er een gezonde winst wordt gemaakt en de groep blijft groeien. Alle kredietverstrekkers zijn onderdeel van dezelfde groep, en ze staan allemaal garant voor elkaar en hun buyback garantie.
In tegenstelling tot veel andere platformen financiert de Robocash groep de leningen vooral zelf, slechts 12-13% van de door hen verstrekte leningen wordt gefinancierd via het P2P platform.
Bij Robocash heb ik afgelopen maand € 25,97 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 12,9%.
TFG Crowd
[De statistieken bij TFG Crowd zien er op het eerste gezicht redelijk goed uit:

Mar als je goed kijkt dan zie je dan groen de terugbetaalde leningen zijn, en niet de openstaande leningen die bij zijn qua betalingen. In werkelijkheid is 48% op tijd, 12% te laat en bijna 36% ‘in recovery’.
De snelle rekenaar denkt dan: “hmm, als ik dat optel kom ik op zo’n 96% uit, hoe zit het dan met die overige paar procenten van je uitstaande leningen?”. Precies, dat dacht ik dus ook. Ik heb er nog geen verklaring voor.
Bij TFG Crowd heb ik afgelopen maand € 1,45 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 16,6%.
TWINO
Bij TWINO heb ik nog 750 euro opgenomen, en mijn account waarde ligt nu rond de 2000 euro. Hier voel ik me wel comfortabel bij, dus dat laat ik hier lekker renderen.
Bijna een kwart van de leningen waarin geïnvesteerd is zijn in gebreke, maar TWINO heeft een betaalgarantie waarbij zij de betalingen overnemen. Niet in een keer zoals bij buyback garantie, maar ze volgen gewoon de afgesproken betaaltermijnen. Op die manier kunnen ze deze lasten over een lange termijn spreiden, wat het voor hen makkelijker op te brengen is.

Bij TWINO heb ik afgelopen maand € 19,81 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 9,7%.
Viainvest
Viainvest breidt uit naar Spanje, en gaat Spaanse vastgoedleningen tegen 12% rente aanbieden. Deze bedrijfsleningen vallen niet onder de buyback garantie maar hebben wel vastgoed als onderpand. Als je hierin wilt investeren moet je even je auto-invest instellingen aanpassen, deze worden niet automatisch uitgebreid.
Bij Viainvest heb ik afgelopen maand € 20,68 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 11,8%.
Crowdfunding
Platform | Winst | XIRR | Waarde | Info |
---|---|---|---|---|
![]() | € 0,00 | 0,0% | € 12.500 | ![]() |
![]() | € 0,00 | 0,0% | € 2.503 | ![]() |
![]() | € -7,24 | 8,8% | € 25.160 | ![]() |
€ -7,24 | 6,3% | € 40.163 |
CrowdAboutNow
CrowdAboutNow heeft nog steeds geen aandelen campagnes, het zijn vooral leningen en voorverkoop campagnes. Die trekken mij toch minder als investeerder.
Ik heb hier 1 investering en die is niet in waarde veranderd, dus laat ik hier de grafiek weg.
Crowdcube
Crowdcube heeft Cubex aangekondigd, een secundaire markt waar je aandelen kan kopen en verkopen. Ze zijn het echter nog aan het uitrollen, je kan je wel aanmelden maar het is nog niet ‘open’. Ik heb me in ieder geval aangemeld om er strakjes te kunnen kijken, ik ben benieuwd wanneer het toegankelijk wordt. Het zou een mooie mogelijkheid zijn om via crowdfunding verkregen aandelen tussentijds te verzilveren, en ik ben benieuwd of het beperkt blijft tot Crowdcube of dat het een breder platform wordt.
Ik heb hier 1 investering en die is niet in waarde veranderd, dus laat ik hier de grafiek weg.
Seedrs
De waarde van mijn account bij Seedrs is inmiddels ongeveer 25.000 euro, verspreid over 11 investeringen dus gemiddeld net iets meer dan 2000 euro per investering.
Daarom heb ik besloten om geen nieuwe investeringen meer te doen via dit platform en eerst af te wachten wat er met deze investeringen gaat gebeuren. Ik heb hier wel een theoretisch, ongerealiseerd rendement van zo’n 8% maar dat kan zo veranderen als een van die bedrijven waarin ik heb geinvesteerd omvalt.
Bij Seedrs is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 7,24 in waarde gedaald, vanwege koerswisselingen van het Britse Pond. Het gemiddelde rendement is nu 8,8%.
Beurs
Platform | Winst | XIRR | Waarde | Info |
---|---|---|---|---|
![]() | € 557,98 | 47,1% | € 32.272 | ![]() |
![]() | € 122,13 | 17,8% | € 5.247 | ![]() |
![]() | € 3.609,13 | 113,2% | € 31.080 | ![]() |
€ 4.289,24 | 67,3% | € 68.598 |
DEGIRO
Ook mijn account bij DEGIRO is behoorlijk hoog, boven de 30.000 euro, maar hier heb ik “slechts” 20.000 euro ingelegd.
Voor zowel mijn investeringen bij Saxo Bank en DEGIRO geldt echter dat dit vooral door de Corona crisis komt. De impact daarvan zorgde voor flinke koersvallen op de beurs, en dat moment heb ik aangegrepen om in te stappen. Een geluk bij een ongeluk zou je kunnen zeggen.
Bij DEGIRO is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 557,98 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 47,1%.
ING
Bij ING heb ik de herbalancering uitgevoerd, door 4 stuks van de EAX ETF te verkopen en 24 stuks te komen van de ETF in fysiek zilver. Volgend jaar zomer ga ik dit weer doen, is het plan. Nu is in ieder geval de verhouding economie/edelmetalen weer 50-50, dus wordt het de komende maanden beter zichtbaar hoe die twee markten zich ten opzichte van elkaar ontwikkelen.
Het is nog steeds niet mogelijk om een andere ETF in edelmetalen te kopen bij de ING. Hun excuus is dat ze nog wachten op informatie van de aanbieder van die ETF’s, en ze zonder die informatie deze ETF’s niet mogen aanbieden. Het is natuurlijk een enorme aanfluiting dat dit zo maandenlang kan doorgaan zonder dat het opgelost wordt. Dan kan je toch echt niet spreken van een serieus beleggersplatform. Bij alle andere beursplatformen heb je een ruime keus aan ETFs in edelmetalen.
De klantenservice vroeg of ik daar een klacht over wilde indienen, en dat heb ik gedaan. Toen ik vroeg hoe ik terugkoppeling kreeg over de afhandeling van de klacht was het letterlijke antwoord: dat geven wij niet. Dan neem je je klanten toch niet serieus?? Je kan wel een klacht indienen maar je kan er op geen enkele manier achter komen wat het resultaat van je klacht is, of zelfs uberhaupt of er naar gekeken wordt…
Bij ING is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 122,13 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 17,8%.
Saxo Bank
De waarde van mijn account bij Saxo Bank, voorheen BinckBank, is voor het eerst gestegen tot boven de 30.000 euro. Helemaal niet slecht als je bedenkt dat ik hier nog geen anderhalf jaar geleden begonnen ben, en er maar 10.000 euro aan eigen geld in heb zitten. De rest is pure (ongerealiseerde) winst. Het grootste deel hiervan komt door de LOIL ETF.
Bij Saxo Bank is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 3.609,13 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 113,2%.
Blog verkeer
Ten slotte…
Via de contact pagina kan je je abonneren zodat je bericht krijgt als ik weer een update plaats. Of kom over een maandje gerust eens terug, om te zien wat er deze maand gebeurd is.
Mocht je overwegen om ook te gaan investeren, wees dan niet impulsief en laat je niet zomaar verleiden door hoge rentepercentages. Ik probeer zo objectief mogelijk te laten zien wat wel werkt en wat niet werkt, maar ik ben geen professional en geen adviseur. Als je een beslissing hebt gemaakt kan je kijken of er nog interessante acties zijn, ik heb een actiepagina gemaakt met een overzicht van de tijdelijke acties en cashback bonussen die platformen geven.
Als je deze post interessant vond, klik dan op de like/deel knoppen hieronder en laat anderen hier ook kennis mee maken. Mijn vorige berichten met tips en resultaten van de afgelopen maanden kan je hier vinden, dus struin gerust eens rond.
Disclaimer: Op deze site deel ik mijn ervaringen en kan je lezen hoe het mij verloopt en wat ik tegenkom, maar ik ben geen beleggingsadviseur. Investeren en beleggen brengt risico’s met zich mee, investeer nooit geld dat je niet bereid bent om te verliezen. Zorg dat je goed geïnformeerd bent voor je gaat investeren, en de risico’s begrijpt. Meer informatie kan je hier lezen.
Comments: 2
Hi,
Crowdestor wordt in dit artikel gelinkt met Envestio:
https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/vai-_crowdestor_-veiksmes-stastu-buves-no-_envestio_-kauliem-14265334
Eng!
Bedankt, met de Google vertaling is het wel een wat warrig verhaal om door te lezen, maar ik ga er komende week even voor zitten.