Januari 2022: Verschuiving van oost naar west

Sparen levert niets op. Beleggen is moeilijk en risicovol. Ik laat je zien hoe je met weinig moeite een mooi rendement kan halen door crowdfunding en crowdlending.

Januari 2022: Verschuiving van oost naar west

De P2P platformen in Oost Europa beloven en bieden flink hoge rentepercentages, sommige zelfs ruim boven de 10%. Zoals ik en andere investeerders gemerkt hebben gaat dat ook gepaard met flink hoge risico’s. Zo is er flink wat geld verloren met platformen die ten onder zijn gegaan. De platformen in West Europa hebben dan weer een stuk lagere rentepercentages, maar deze markten zijn stabieler.

Inmiddels zie ik dit ook in mijn overzichten, sinds ik mijn platformen ben gaan splitsen in de twee groepen. Het daadwerkelijke rendement bij de West Europese groepen is consequent een stuk hoger. Dit komt doordat een paar omgevallen platformen meewegen, maar ook omdat steeds meer platformen een wat lager rendement opleveren. Het is dus helemaal niet meer zo gunstig om het ver te zoeken.

Ik hanteerde voor mijzelf al twee grenzen voor accountwaardes: maximaal 5000 euro per platform en een lager maximum van 2500 euro voor platformen die ik als een groter risico beschouw (bijvoorbeeld de platformen zonder licentie). Dit ga ik nu aanscherpen: voor alle platformen uit Oost Europa ga ik het maximum van 2500 euro hanteren, zelfs al heeft het een licentie en beschouw ik het als een veilig platform. Bij de platformen die een hogere waarde hebben zet ik de auto-invest uit en ga ik het geld boven de grens opnemen.

Voor het opgenomen geld ga ik een West Europese bestemming zoeken, platformen dicht bij huis. Wel kijk ik dan naar platformen met een redelijk marktaandeel.

Sinds de Hoge Raad de belastingdienst teruggefloten heeft en de berekening met het fictieve rendement over vermogen onwettig heeft verklaard, zit het kabinet met een probleem. Ze zijn verplicht om uiterlijk 4 februari met een collectieve uitspraak te komen. Nu is echter al bekend dat er meer tijd nodig is om tot een totaalplan te komen.

De belastingdienst heeft nu besloten om voorlopig helemaal geen aanslag op te leggen over het vermogen in Box 3. Het is nog onbekend of iedereen die teveel belasting betaald heeft gecompenseerd gaat worden, ze gaan nu eerst kijken hoe groot de groep is en hoeveel budget daarvoor benodigd is. De belastingdienst is bijna net zo overwerkt als hun ICT systemen, en alles uitzoeken zou nog wel eens een paar maanden kunnen duren.

Vanaf 2025 wil het kabinet overstappen op een systeem waarbij het daadwerkelijke rendement belast wordt, dat lijkt nog ver weg maar ik denk dat het de vraag is of de belastingdienst dat dan aankan.

Sommige partijen in de oppositie zien het liefst een heel ander systeem, waarbij niet het rendement maar het vermogen wordt belast. Geen belasting over je vermogen tot een ton, en daarboven een oplopend tarief tot 5% belasting over vermogens boven de 5 miljoen euro. De achterliggende gedachte is dat dit de vermogensongelijkheid aanpakt. Maar als het kabinet dit al zou willen overwegen, dan is het nog maar de vraag of de systemen van de belastingdienst zoveel veranderingen aankunnen. Voorlopig dus maar gewoon even afwachten en kijken naar de (vooraf ingevulde) belastingaangifte, en zien of er nu inderdaad geen belasting over het vermogen geheven wordt. Het zal wel wat langer duren voordat we horen of iedereen verder gecompenseerd wordt, het enige dat we kunnen doen is hopen en afwachten.

Portfolio overzicht januari 2022

Afgelopen maand is mijn totale portefeuille met € 4.184,53 in waarde gestegen. Mijn gemiddelde rendement over alle platformen is nu 13,0%. In de tabel hieronder zie je de details per categorie.

CategorieWinstXIRRWaardeGestort
Crowdlending (west)€ 41,756,5%€ 8.569€ -35
Crowdlending (oost)€ 137,463,4%€ 55.920€ 0
Crowdfunding€ 199,397,3%€ 45.881€ 0
Beurs€ 3.805,9350,9%€ 77.496€ 100
Portefeuille€ 4.184,5313,0%€ 187.866€ 65

Passief inkomen per maand

De hevige pieken en dalen op de beurs zorgen er voor dat ik geen goed beeld heb bij het passief inkomen dat mijn investeringen kunnen opleveren als ik stop met werken. Daarom hanteer ik nu het 6-maands voortschrijdend gemiddelde van mijn inkomsten.

Je kan mijn definitie van passief inkomen vinden op mijn portefeuille pagina.

Activiteiten

Om te laten zien hoe weinig tijd je kwijt bent bij het investeren via crowdfunding en crowdlending, laat ik hier zien wat ik deze maand precies gedaan heb:

PlatformDatumActiviteit
 DEGIRO4 januariCredicorp Ltd verkocht (5@127,50)
 ING18 januariBijgestort: € 100
 ING19 januariWisdomTree Physical Silver ETF gekocht (2@19,54)
 ING19 januariAmundi Prime europe UCITS ETF gekocht (2@26,86)
 Saxo Bank26 januariLOIL verkocht (42@12,10)
 Saxo Bank27 januariLOIL verkocht (41@12,40)

Natuurlijk heb ik ook wel tussendoor gekeken hoe het liep, maar dit was puur voor de fun en niet nodig om deze rendementen te halen.

Crowdlending

Ik heb mijn P2P platformen gegroepeerd, in een groep platformen uit Oost Europa en een groep uit West Europa. In de tabel hieronder zie je de verhouding tussen deze twee groepen.

CategorieWinstXIRRWaardeGestort
Crowdlending (west)€ 41,756,5%€ 8.569€ -35
Crowdlending (oost)€ 137,463,4%€ 55.920€ 0
Crowdlending€ 179,213,8%€ 64.489€ -35

Crowdlending (west)

In de tabel en paragrafen hieronder zie je welke platformen mijn “West Europa groep” vormen.

PlatformWinstXIRRWaardeInfo
 Flender€ 19,547,2%€ 3.247 Info
 Funding Circle NL€ 5,288,7%€ 773 Info
 Lender & Spender€ 10,773,8%€ 3.509 Info
 Max Crowdfund€ 6,164,1%€ 1.040 Info
€ 41,756,5%€ 8.569

 Flender

In januari zijn er bij Flender twee van mijn investeringen helemaal afgelost. Er is nu weer bijna 600 euro beschikbaar voor de auto-invest om te investeren. Flender is een platform uit Ierland, dus mijn accountwaarde mag hier wat hoger zijn dan de grens van 2500 euro die ik mezelf voor de Oost Europese platformen heb opgelegd.

Bij Flender heb ik afgelopen maand € 19,54 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 7,2%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Flender te zien

 Funding Circle NL

De twee overgebleven projecten op Funding Circle NL blijven keurig rente en aflossing betalen, en mijn rendement is nog steeds prima hier. Gewoon jammer dat je hier niet meer als particuliere investeerder terecht kan.

Bij Funding Circle NL heb ik afgelopen maand € 5,28 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 8,7%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Funding Circle te zien

 Lender & Spender

Elk jaar stelt Lender & Spender geld beschikbaar voor een paar goede doelen, en de investeerders mogen hun stem uitbrengen op de goede doelen. Dit jaar gaat er € 1.670,- naar “Kansarme Kinderen In Nederland”, € 770,- naar “EarthToday”, en € 560,- naar “Dierenopvang Amsterdam”. Altijd goed om te zien dat er bedrijven zijn die ook iets goed willen doen.

Natuurlijk is 3,8% rendement en een automatische spreiding over duizenden leningen ook erg goed, maar de samenleving kan natuurlijk altijd een extra steuntje gebruiken.

Bij Lender & Spender heb ik afgelopen maand € 10,77 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 3,8%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Lender & Spender te zien

 Max Crowdfund

Volgens mijn dashboard op Max Crowdfund wordt over een paar dagen mijn eerste lening afgelost. Dit is ook de eerste lening waarin ik via dit platform investeerde, in maart vorig jaar: “Plantin en Moretuslei 79 Antwerp”.

Het lijkt er op dat deze voortijdig wordt afgelost, omdat de originele looptijd nog een half jaartje langer is. Niet dat ik dat erg vind, want het gaat om een bedrag van 300 euro. In het begin waren er nog niet zoveel projecten en investeerde ik dus maar wat grotere bedragen, maar inmiddels komen er regelmatig nieuwe projecten beschikbaar. Daarom investeer ik nu steeds 100 euro: dat is het minimumbedrag hier.

.Het bedrag wat ik nu terugkrijg van die ene lening kan ik daarom gaan herinvesteren in drie andere projecten, en dat is natuurlijk gunstig qua risicospreiding. En het wordt ook wel weer eens tijd om hier te investeren, mijn laatste investering was begin oktober. Dat is het ‘vervelende’ van een minimum investeringsbedrag van 100 euro, het duurt best een tijdje voordat je met de ontvangen rentes aan dat bedrag komt.. Aan de andere kant, ik ontvang nu 6 euro rente per maand op mijn investering/storting van 1000 euro en dan is er weinig reden tot klagen.

Bij Max Crowdfund heb ik afgelopen maand € 6,16 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 4,1%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Max Crowdfund te zien

Crowdlending (oost)

In de tabel en paragrafen hieronder zie je welke platformen mijn “Oost Europa groep” vormen.

PlatformWinstXIRRWaardeInfo
 Bondora€ 20,056,8%€ 3.624 Info
 Brickstarter€ 8,505,0%€ 1.853 Info
 Bulkestate€ 0,004,8%€ 3.256 Info
 Crowdestate€ 0,078,7%€ 3.169 Info
 Crowdestor€ 8,9213,3%€ 1.467 Info
 Envestio€ 0,00-100,0%€ 0 Info
 EstateGuru€ 14,759,9%€ 3.471 Info
 EvoEstate€ 21,115,5%€ 2.237 Info
 Fast Invest€ 0,0011,8%€ 3.035 Info
 Grupeer€ -0,916,2%€ 8.567 Info
 Iuvo€ 0,007,4%€ 6.533 Info
 Kuetzal€ 0,00-100,0%€ 0 Info
 Mintos€ -32,149,9%€ 5.081 Info
 NEO Finance€ 18,973,3%€ 2.664 Info
 PeerBerry€ 9,3510,4%€ 1.185 Info
 Reinvest24€ 13,366,3%€ 2.832 Info
 Robocash€ 13,8012,7%€ 1.346 Info
 TFG Crowd€ 0,0013,9%€ 891 Info
 TWINO€ 16,959,7%€ 2.126 Info
 Viainvest€ 24,6812,0%€ 2.583 Info
€ 137,463,4%€ 55.920

 Bondora

Het gemiddelde rendement bij Bondora blijft langzaam dalen, de afgelopen maanden heel consequent met 0,1% per maand. Bondora Go&Grow biedt je max. 6,75% rente, maandelijks uitbetaald, en je kan in principe je geld op elk moment weer opnemen. Deze daling betekent dat het nog een klein jaartje zou kunnen duren voordat het gemiddelde rendement uitkomt op die 6,75% van Go&Grow en dan wordt het interessant om te zien wat er gebeurt.

Het zou kunnen zijn dat het rentepercentage van Go&Grow kan gaan dalen, maar dan is het nog steeds heel interessant (je hoeft niet te betalen om je geld te stallen zoals bij een spaarrekening, terwijl je het wel snel kan opnemen). Het kan natuurlijk ook zijn dat het percentages weer gaat stijgen, maar daar zie ik nog geen signalen voor.

Bij Bondora heb ik afgelopen maand € 20,05 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 6,8%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Bondora te zien

 Brickstarter

Een paar dagen geleden was er weer een nieuw project bij Brickstarter, ik was alleen wat te laat om mijn vrije bedrag (117 euro) te investeren. Jammer, maar er komen niet veel projecten beschikbaar. De vorige was afgelopen november. Maar mijn rendement is hier vrij stabiel op 5%, dus nog niet echt reden tot klagen.

Een nadeel is wel dat dit een vrij klein platform is, en er niet heel veel nieuws of statistieken gepubliceerd worden. Het is dus leuk om te proberen voor ‘erbij’, maar als ik niet via veel platformen zou investeren dan zou ik deze denk ik links laten liggen.

Bij Brickstarter heb ik afgelopen maand € 8,50 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 5,0%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Brickstarter te zien

 Bulkestate

Ondanks de veelbelovende rentepercentages op Bulkestate, gecombineerd met de hypothecaire onderpanden, is mijn rendement hier een kleine 5%. Valt me eigenlijk tegen. Ook omdat ik de communicatie wat gebrekkig vind, al hebben ze recent wel de website verbeterd.

Mijn auto-invest staat hier uit, als het vrije bedrag hier wat is opgelopen ga ik dat opnemen, zodat mijn account hier daalt naar de 2500 euro. Dit ga ik hanteren als maximum voor de platformen in Oost Europa, als ik het geld opneem ga ik kijken naar een nieuw West Europees platform. Waarschijnlijk een Nederlands of Belgisch platform, in ieder geval wel een met een redelijk marktaandeel.

Bij Bulkestate is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 4,8%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Bulkestate te zien

 Crowdestate

Mijn rendement bij Crowdestate is ook langzaam aan het dalen, al is 8,7% nog steeds behoorlijk goed. Ik heb wel de auto-invest uitgezet omdat dit platform boven mijn (nieuwe) grens zit.

Bij Crowdestate heb ik afgelopen maand € 0,07 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 8,7%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Crowdestate te zien

 Crowdestor

Wat een heerlijk gevoel geeft het, elke keer als ik mijn cijfers bij Crowdestor bekijk. Niet omdat ik dit een veilig platform vind, helemaal niet zelfs, maar omdat ik inmiddels meer geld heb opgenomen dan ik hier ooit gestort heb. Alles wat hier dus staat is dus gratis geld, en dan hoef ik hier dus totaal niet om wakker te liggen. Toch raad ik iedereen aan om hier weg te blijven.

Bij Crowdestor heb ik afgelopen maand € 8,92 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 13,3%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Crowdestor te zien

 EstateGuru

Mijn account bij EstateGuru loopt nog steeds prima, maar toch ga ik deze ook een klein beetje afbouwen tot mijn nieuwe grens van 2500 euro. Ik heb er wel vertrouwen in en heb zelfs in dit platform zelf geïnvesteerd via Seedrs, maar het blijft een Oost Europees platform en valt dus gewoon onder mijn nieuwe ‘regels’.

EstateGuru heeft de auto-invest vervangen door ‘Investment Strategies’, met allerlei verbeteringen. Zo kun je al vanaf 50 euro investeren met meer filters en selectiemogelijkheden dan voorheen. Het platform heeft de instellingen van je auto-invest al automatisch overgezet naar de Investment Strategies, maar deze wel uitgezet. De bedoeling is dat je het zelf nog even controleert en dan activeert. Een goed moment om alles weer eens na te lopen.

Bij EstateGuru heb ik afgelopen maand € 14,75 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 9,9%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over EstateGuru te zien

 EvoEstate

De mensen achter EvoEstate hebben een tijd geleden een ander platform opgericht om projecten op te plaatsen voor vastgoed dat gekocht en verhuurd gaat worden: InRento. Ze wilden dit scheiden van het EvoEstate platform zelf, maar nu is bekend geworden dat deze twee platformen gaan fuseren.

Er zijn wel voordelen voor de investeerders, zo is InRento gereguleerd en gelicentieerd door de centrale bank van Litouwen. De minimum investering in InRento projecten wordt verlaagd van 500 naar 100 euro. Ook wordt de rekening en betalingsstructuur gewijzigd. Als je een rekening geopend hebt bij Paysera of Mangopay dan worden terugbetalingen en ontvangen rente direct op je eigen rekening gestort.

Daarnaast is er ook een cashback bonus als je investeert in de InRento projecten: 1,5% bonus over al je investeringen in het eerste jaar, 1% bonus over al je investeringen in het tweede jaar en een half project in het derde jaar.

Bij EvoEstate heb ik afgelopen maand € 21,11 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 5,5%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over EvoEstate te zien

 Fast Invest

Fast Invest betaalt al een jaar de opnames niet meer uit, naar eigen zeggen door problemen bij de lenende bedrijven. Maar je kan ook het vrije bedrag niet opnemen, terwijl dit juist altijd beschikbaar hoort te zijn. Blijf daarom ver weg van dit platform, dit klopt gewoon niet.

Bij Fast Invest is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 11,8%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Fast Invest te zien

 Grupeer

De website van Grupeer blijft actief, maar verder gebeurt er niets en investeerders kunnen nog steeds niet bij hun geld. Niet eens in de buurt komen als investeerder dus.

Bij Grupeer is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 0,91 in waarde gedaald. Het gemiddelde rendement is nu 6,2%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Grupeer te zien

 Iuvo

Bij Iuvo is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 7,4%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Iuvo te zien

 Mintos

Bij Mintos heb ik drie accounts, voor drie valuta: Euros, Russische Roebels, en Kazachstaanse Tenges. Die laatste is de maand met ongeveer 4% in totale waarde gedaald, vermoedelijk vanwege de chaos in Kazachstan. Mintos stuurde wel updates naar investeerders om ze op de hoogte te stellen van de problemen, en bij veranderingen. Zo waren de internetverbindingen uitgevallen en internationale betalingen geblokkeerd. Inmiddels heeft Mintos weer bericht gekregen dat de betalingen en verbindingen zijn hersteld. Ik heb voorlopig mijn auto-invest uitgezet, en kijk wat er daar gaat gebeuren.

Bij Mintos is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 32,14 in waarde gedaald. Het gemiddelde rendement is nu 9,9%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Mintos te zien

 NEO Finance

Bij NEO Finance heb ik afgelopen maand € 18,97 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 3,3%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over NEO Finance te zien

 PeerBerry

Ook PeerBerry heeft nu de “magische”grens doorbroken van 1 miljard aan verstrekte leningen. Het aantal investeerders is gestegen tot boven de 50.000.

De aandeelhouders van PeerBerry hebben aangegeven dat in het tweede kwartaal van dit jaar het gereguleerde platform gelanceerd wordt, met een licentie van de Litouwse nationale bank. De naam van het platform wordt dan Crowdpear.

Bij PeerBerry heb ik afgelopen maand € 9,35 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 10,4%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over PeerBerry te zien

 Reinvest24

Reinvest24 heeft bijna de 50.000ste investeringstransactie verwerkt, en als bonus gaan ze de investering verdubbelen van de persoon die die 50.000ste transactie plaatst. Investeren doe je als het goed is natuurlijk nergens specifiek voor een bonus, maar als je het toch van plan was dan is het natuurlijk mooi meegenomen. Fijn is ook dat Reinvest24 recentelijk de investerings fee heeft afgeschaft, daardoor heb je geen kosten meer vooraf. In plaats daarvan betaal je nu de kleine premie als de investering wordt terugbetaald, en daardoor is je rendement ook hoger. Bovendien voelde het vervelend om kosten te moeten betalen om te mogen investeren, dat is nu in ieder geval niet meer zo.

Bij Reinvest24 heb ik afgelopen maand € 13,36 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 6,3%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Reinvest24 te zien

 Robocash

Bij Robocash heb ik afgelopen maand € 13,80 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 12,7%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Robocash te zien

 TFG Crowd

Bij TFG Crowd is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijkgebleven. Het gemiddelde rendement is nu 13,9%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over TFG Crowd te zien

 TWINO

Bij TWINO heb ik afgelopen maand € 16,95 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 9,7%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over TWINO te zien

 Viainvest

Er is weer weinig nieuws over Viainvest, maar dat is prima. Ze hebben een Investment Brokerage Firm licentie, en worden dus gereguleerd. Daarnaast horen het platform en de kredietverstrekkers tot dezelfde groep, dus ze hebben zelf alles onder controle. Dat geeft mij het gevoel dat er hier weinig verrassingen te verwachten zijn, en ik mijn geld hier dus rustig automatisch kan laten renderen.

Bij Viainvest heb ik afgelopen maand € 24,68 rente ontvangen. Het gemiddelde rendement is nu 12,0%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Viainvest te zien

Crowdfunding

PlatformWinstXIRRWaardeInfo
 CrowdAboutNow€ 0,000,0%€ 13.500 Info
 Crowdcube€ 50,281,2%€ 4.900 Info
 Seedrs€ 149,1110,8%€ 27.480 Info
€ 199,397,3%€ 45.881

 CrowdAboutNow

Bij CrowdAboutNow is de waarde van mijn portefeuille de afgelopen maand gelijk gebleven. Het gemiddelde rendement is nog steeds 0,0%.

 Crowdcube

Bij Crowdcube is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 50,28 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 1,2%. Deze waardestijging is toe te schrijven aan koerswisselingen, aangezien een van de investeringen in Britse Ponden is.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Crowdcube te zien

 Seedrs

De opbrengst van de verkoop van Mimetis op Seedrs staat in mijn account, ongeveer 900 euro. Omdat ik al meer dan 22.000 euro via Seedrs heb geïnvesteerd in de risicovolle maar interessante crowdlending projecten, ga ik dit bedrag komende maanden opnemen. Misschien ga ik dan weer een (Nederlandse) lening financieren via CrowdAboutNow. Of misschien ga ik beginnen bij GeldVoorElkaar, daar hoor ik ook goede verhalen over. Recent is bekend gemaakt dat GeldVoorElkaar gaat fuseren met Andersfinancieren.nl dus dan wordt het ook weer wat groter, slagvaardiger en stabieler. In ieder geval wordt het iets dicht bij huis.

Bij Seedrs is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 149,11 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 10,8%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Seedrs te zien

Beurs

PlatformWinstXIRRWaardeInfo
 DEGIRO€ -293,8930,6%€ 32.582 Info
 ING€ -203,309,0%€ 6.071 Info
 Saxo Bank€ 4.303,1290,6%€ 38.842 Info
€ 3.805,9350,9%€ 77.496

 DEGIRO

Bij DEGIRO is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 293,89 in waarde gedaald. Het gemiddelde rendement is nu 30,6%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over DEGIRO te zien

 ING

Bij ING heb ik weer 50 euro geinvesteerd in de economie ETFs (Amundi Prime europe UCITS) en 50 euro in de edelmetalen (WisdomTree Physical Silver). Door de koerswijzigingen is de verhouding tussen deze twee categorieen in mijn portefeuille weer wat naar elkaar gekropen, deze is nu 50,6%-49,4%.

Bij ING is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 203,30 in waarde gedaald. Het gemiddelde rendement is nu 9,0%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over ING te zien

 Saxo Bank

De olie ging weer goed deze maand, bij Saxo Bank zijn twee van mijn verkooporders geraakt en uitgevoerd.

Ik ben langzaam mijn winst aan het verzilveren volgens een vaste strategie: ik plaats steeds een order met een totale verkoopwaarde van 500 euro maar wel steeds met 1 aandeel minder. De ene order ging om de verkoop van 42 stuks, de andere om de verkoop van 41 stuks. Ik heb alvast nieuwe orders geplaatst voor de verkoop van 40, 39 en 38 stuks. Allemaal tegen een steeds wat hogere koers, zodat de opbrengst steeds 500 euro is.

Bij Saxo Bank is mijn portefeuille de afgelopen maand met € 4.303,12 in waarde gestegen. Het gemiddelde rendement is nu 90,6%.

Klik op de grafiek om gedetailleerde info over Saxo Bank te zien

Blog verkeer

Ten slotte…

Via de contact pagina kan je je abonneren zodat je bericht krijgt als ik weer een update plaats, of berichten over belangrijke gebeurtenissen, en tips over bijvoorbeeld de belastingaangiftes. Of kom over een maandje gerust eens terug, om te zien wat er de komende maand gebeurd is.

Mocht je overwegen om ook te gaan investeren, wees dan niet impulsief en laat je niet zomaar verleiden door hoge rentepercentages. Ik probeer zo objectief mogelijk te laten zien wat wel werkt en wat niet werkt, maar ik ben geen professional en geen adviseur. Als je een beslissing hebt gemaakt kan je kijken of er nog interessante acties zijn, ik heb een actiepagina gemaakt met een overzicht van de tijdelijke acties en cashback bonussen die platformen geven.

Als je deze post interessant vond, klik dan op de like/deel knoppen hieronder en laat anderen hier ook kennis mee maken. Mijn vorige berichten met tips en resultaten van de afgelopen maanden kan je hier vinden, dus struin gerust eens rond.

Disclaimer: Op deze site deel ik mijn ervaringen en kan je lezen hoe het mij verloopt en wat ik tegenkom, maar ik ben geen beleggingsadviseur. Investeren en beleggen brengt risico’s met zich mee, investeer nooit geld dat je niet bereid bent om te verliezen. Zorg dat je goed geïnformeerd bent voor je gaat investeren, en de risico’s begrijpt. Meer informatie kan je hier lezen.

 

Comments: 1

  1. Tim Van den Eynde schreef:

    Hallo,
    Heb je al eens overwogen om ‘cryptolending’ uit te proberen? Jaar-rendementen van 12% voor bepaalde cryptomunten worden daarop beloofd met dagelijkse of wekelijkse uitbetalingen. (voorbeelden zijn: youhodler – nexo – coinloan – celsius , …)

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Meer informatie over hoe uw reactiegegevens worden verwerkt.

%d bloggers liken dit: